منوی اصلی
 
تاریخ : يکشنبه 17 شهريور 1398     |     کد : 5939

تداوم برگزاری مراسم معنوی زیارت عاشورا در فرهنگسرای بزرگ الغدیر

بمناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) فرهنگسرای بزرگ الغدیر میزبان عاشقان حسینی در زیارت دعای پرفیض عاشورا بود.
به گزارش روابط عمومی  حوزه سه شهید جوادی حسینی، ایجاد پیوند معنوى با خاندان عصمت و طهارت (ع)، تشدید علاقه و محبت به آنان، دورى جستن از خط انحراف‏، الهام گرفتن، درس آموختن و الگو قرار دادن اسوه‏هاى هدايت‏، ترويج روحيه ايثار و فداکارى در راه خدا، احياى مکتب و راه و هدف خاندان عصمت‏ (ع) از جمله آثار سازنده فردى و اجتماعى زيارت عاشورا است.

فرهنگسرای بزرگ الغدیر در راستای اجرای فعالیت‌های فرهنگی و ایجاد شور معنوی و به مناسبت هشتمین روز از ایام ماه محرم، اقدام به قرائت دعای پرفیض زیارت عاشورا با حضور جمعی از پرسنل فرهنگسرا و عموم همشهریان در فرهنگسرای بزرگ الغدیر کرد.

 حجت الاسلام امیر منور امام جماعت فرهنگسرا در این مراسم گفت: ما باید بدانیم حقیقتی که امام حسین(ع) برای آن خود را در معرض شهادت قرار داد چه بود؛ طبق سخن صریح حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، ایشان برای احیای چهار فریضه نماز، زکات، امر به معروف و نهی از منکر که در حکومت بنی امیه و یزید کنار گذاشته شده بود، قیام کرد.
 
وی با بیان این که دلیل عالم‌گیر شدن عزای امام حسین (ع) و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره ایشان و دیگر شهدای دشت کربلا در بین همه مردم جهان، اخلاص اباعبدالله(ع) و ۷۲ شهید کربلا بود، تصریح کرد: امام حسین (ع) زیر بار ظلم و ستم نرفت و از دنیا گذشت تا همیشه در دنیا زنده بماند.
 
لازم به ذکر است قرائت دعای پرفیض زیارت عاشورا روزهای پنجشنبه هرهفته تا اربعین حسینی در نمازخانه فرهنگسرا قرائت خواهد شد.


بسیج حوزه سه - شهید جوادی سحسینی