سه شنبه 27 ارديبهشت 1401
Info-bus.tabriz.ir
آدرس سازمان:تبریز-منظریه-خیابان جنت-بیست متری سوم جنب پارک منظریه
04134769595 همه روزه در خدمت شماییم.
تاریخ : پنجشنبه 14 شهريور 1398
کد 5916

پایمردی رزمندگان ایرانی، در اردوگاه‌های بعثی همه جهان را به تحسین واداشت

فرمانده سپاه عاشورا گفت: پایمردی رزمندگان ایرانی، در اردوگاه‌های بعثی همه جهان را به تحسین واداشت و آنها را معترف به عظمت ملت ایران و انقلاب اسلامی کرد.

سردار عابدین خرّم در ویژه‌برنامه بازگشت پرستوها، که به میمنت بیست و نهمین سالروز بازگشت آزادگان به میهن در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز برگزار شده بود، خاطر نشان کرد: آنها به رغم سختی‌های دوران اسارت، کوچکترین ضعف و شکستی از خود بروز ندادند و با مقاومتی مثال زدنی کوشیدند روحیه خود را حفظ کنند.
فرمانده سپاه عاشورا، از اسارت به عنوان یکی از سه رکن جهاد فی سبیل‌الله یاد کرد و افزود: شهادت و جراحت به عنوان دیگر ارکان جهاد فی سبیل‌الله در میان برخی از اسرای بزرگوار ما ثبت شد که ما همواره به به نقش آنها در بالندگی امروزمان می بالیم.
وی خاطر نشان کرد: آزادگان زینب وار، در برابر شکنجه‌ها و ظلم‌های بعثی‌ها پایمردی کردند و در برخی از موارد، جام شهادت را سرکشیدند.
سردار عابدین خرم، از روز بازگشت آزادگان به میهن، به عنوان روز افتخار و عظمت ملت ایران یاد کرد و افزود: در این روز ملت ایران یکپارچه غرق در شور نشاط بود و توانستند بعد از مدتها، فرزندان در بند خود را در آغوش بکشند.

دیگر سخنران این مراسم، شهردار کلانشهر تبریز بود که ضمن گرامیداشت این روز بزرگ،گفت :امروز یادآور حماسه ای است که همه آزادگان دربند ما در روزهای سخت اسارت ساختند و ارمغانی از مقاومت و مجاهدت را در زندان‌های رژیم بعث از خود به نمایش گذاشتند.
وی ادامه داد: این مقاومت چنان ستودنی بود که همه نهادهای حقوق بشری را معطوف به خود کرد و آنها از این حماسه آفرینی در قلب زندان‌های عراق، سر به احترام خم کردند.
شهین باهر، خروجی دانشگاه فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی، را پاسداشت دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: ما بر خود وظیفه می‌دانیم که برای ارج نهادن به این میراث گرانسنگ، از تجارب و آموزه‌های این فرهنگ غنی بهره بگیریم.
این مراسم با اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی، و آئینی، قدردانی از آزادگان و اعضای خانواده‌های آنها که در مسابقات ورزشی مقام آورده اند و نیز سخنرانی تنی چند از مقامات بلندپایه لشکری استان برگزار شد.
ویژه برنامه بازگشت پرستوها، از برنامه‌های ثابت پایگاه شهید غلامحسین حیدرنیا سازمان فرهنگی هنری است که در چند سال گذشته با استقبال گسترده از سوی آزادگان سرافراز و خانواده‌های آنها برگزار می‌شود.