منوی اصلی
 
تاریخ : يکشنبه 30 تير 1398     |     کد : 5688

به مناسبت هفته حجاب و عفاف برگزار گردید؛

اردوی یک روزه روستای کندوان

اردوی یک روزه روستای کندوان، توسط حوزه خواهران شهیده فریبا تذاکری سازمان بسیج شهرداری تبریز به مناسبت هفته حجاب و عفاف برگزار شد.

ه گزارش روابط عمومی حوزه خواهران سازمان بسیج شهرداری کلانشهر تبریز، این اردوی یک روزه به همت حوزه خواهران شهیده فریبا تذاکری سازمان بسیج شهرداری تبریز برای بانوان بسیجی مناطق دهگانه و سازمان های تابعه شهرداری تبریز روز پنج شنبه 27 تیر ماه 98 برپا شد.
گفتنی است: بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، حجت الاسلام و المسلمین آقای مددی با اشاره به رحمت الهی گفت: رحمت الهی شامل دو نوع است رحمت مادی و رحمت معنوی.
وی افزود: برای رحمت معنوی می توان به داستان پیغمبر شدن حضرت موسی (ع) اشاره کرد که علت آن رحم کردن به گوسفندی بود که در هنگام چرا کردن از دست حضرت موسی (ع) فرار کرده بود  . بنابراین اولین عاملی که باعث می شود رحمت الهی شامل حال انسانها گردد چه بصورت مادی و چه به صورت معنوی رحم کردن بر مخلوقات روی زمین می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین آقای مددی در ادامه گفت: همچنان که حضرت رسول اکرم (ص) می فرمایند حل کردن اختلاف بین دو نفر بهتر از یکسال عبادت ممتد می باشد و دومین عامل طبق فرمایشات قرآن کریم این است که ای مردم بروید و صلح و آشتی برقرار کنید بین مسلمانان و برادران دینی تا رحمت الهی شامل حال شما گردد.
امام جماعت با اشاره به سومین عامل افزود: در سوره اعراف آیه 56 آمده است رحمت الهی شامل حال کسی خواهد بود که در زندگی اهل احسان و نیکی باشد و چهارمین عامل این است که در هنگان خواندن قرآن سکوت کنید و به قرآن گوش دهید و همچنین پنجمین عامل نماز خواندن، زکات و از پیامبر اکرم (ص) اطاعت کردن است و آخرین عامل استغفار و توبه کردن می باشد.
وی در پایان سخنرانی خود به این نکته اشاره کرد که عواملی که باعث می شود برکت از زندگی انسان ها سلب شود فحش دادن، خیانت کردن، ترک امر به معروف و نهی از منکر، سبک شمردن نماز و عدم ارتباط با ائمه اطهار علیه السلام می باشد.
این گزارش می افزاید در حاشیه این اردو به 8 نفر از بانوان بسیجی به قید قرعه جوایزی به رسم یادبود اهداء گردید.
 


 
روابط عمومی حوزه خواهران سازمان بسیج شهرداری کلانشهر تبریز
 


بسیج خواهران