منوی اصلی
 
تاریخ : دوشنبه 3 تير 1398     |     کد : 5565

پایگاه مقاومت ثامن الائمه شهرداری فرهنگی تاریخی منطقه هشت

مراسم سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: شهید چمران را باید از پیام امام راحل شناخت


نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: برای شناخت ابعاد شخصیتی شهید چمران که روز ملی بسیج اساتید هم به نام ایشان مزین است باید در پیام امام راحل نسبت به ایشان تأمل داشت.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار جمعی از اساتید بسیجی دانشگاه های مختلف استان با بیان اینکه کمتر شخصیتی در اینگونه پیام امام عظیم الشأن تمجید شده است، گفت: امام راحل در پیام خود از شهید چمران شهیدی انسان‏‌ساز، سردار پرافتخار اسلام، و مجاهد بیدار و متعهد راه تعالی و پیوستن به «ملاء اعلی» یاد کرده اند.
امام جمعه تبریز با بازخوانی پیام امام عظیم الشأن درباره شهید چمران افزود: امام در پیام خود ضمن تسلیت شهادت ایشان فرمودند ملت ما سربازی را از دست داد، که در جبهه‏‌های نبرد با باطل، چه در لبنان و چه در ایران، حماسه می‏‌آفرید و سرلوحه مرام او اسلام عزیز و پیروزی حق بر باطل بود.
وی ادامه داد: امام فرمودند، شهید چمران جنگجویی پرهیزگار و معلمی متعهد بود که با عقیده پاک خالص غیر وابسته به دستجات و گروه‏‌های سیاسی، عقیده به هدف بزرگ الهی، جهاد را در راه آن از آغاز زندگی شروع و به آن ختم کرد. او در حیات، با نور معرفت و پیوستگی به خدا قدم نهاد و در راه آن به جهاد برخاست و جان خود را نثار کرد. او با سرافرازی زیست، و با سرافرازی شهید شد و به حق رسید.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: در پیام امام راحل آمده است؛ هنر آن است که بی‏‌هیاهوهای سیاسی، و «خودنمایی»های شیطانی، برای خدا به جهاد برخیزد و خود را فدای هدف کند نه هوی، و این هنر مردان خداست.
ایمان عاشقانه‌ این دانشمند آنچنان بود که نام و نان و مقام و عنوان و آینده‌ی دنیائىِ به ظاهر عاقلانه را رها کرد و رفت در لبنان و مشغول فعالیتهای جهادی شد.
 
روح بلند و آسمانی اش قرین رحمت واسعه ی الهی باد
...


 
پایگاه مقاومت ثامن الائمه شهرداری فرهنگی تاریخی منطقه هشت