منوی اصلی
 
تاریخ : شنبه 4 خرداد 1398     |     کد : 5501

بزرگداشت سوم خرداد در شهرداری منطقه 6 تبریز برگزار شد

مراسم بزرگداشت سوم خرداد به مناسبت آزادسازی خرمشهر در شهرداری منطقه 6 تبریز برگزار شد.

مراسم بزرگداشت سوم خرداد با همت امور فرهنگی اجتماعی و پایگاه امام صادق (ع) این منطقه و با حضور مادر شهید حسن شیری مشاهری و جواد عباس علیزاده جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی و حاج جلیل باحجب فرمانده حوزه 3 بسیج و محمدزاده فرمانده حوزه خواهران سازمان بسیج شهرداری تبریز، در محل آمفی تئاتر شهرداری منطقه 6 تبریز برگزار شد.
در این مراسم، حاج جواد عباس علیزاده، با اشاره به سخن بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) که فرموده بودند "خرمشهر را خدا آزاد کرد" گفت: رشادتها و ایثارگریهای رزمندگان غیور ایران اسلامی در سایه رهمنودهای رهبر کبیر انقلاب و عنایت و لطف الهی بود که به پیروزی رسید.
وی با اشاره به جانفشانی و ایثار شهدا و رزمندگان ایران اسلامی در ایام 8 سال دفاع مقدس گفت: با دست خالی در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادیم و هیچ کتاب و فیلم و روایت مستندی نمی تواند این رشادتها و سختیها رو نشان دهد.
عباس علیزاده، گفت: حضرت علی (ع) بعد از پیروزی در جنگ به یارانش می گوید شما امروز در جهاد اصغر پیروز شده اید و حالا باید برای جهاد اکبر آماده باشید.
وی افزود: وقتی خرمشهر در محاصره دشمن بود، شهید محمد جهان آرا به یارانش گفت: بچه ها اگر شهر سقوط کرد ناراحت نباشید، مراقب ایمانتان باشید که سقوط نکند.
این رزمنده 70 درصد میدانهای جنگ حق علیه باطل، گفت: اگر امروز موفقیتی داریم به برکت مقاومتمان است وما باید روحیه جهادی خود را حفظ کنیم.
حاج جواد عباس علیزاده، گفت: مشکل امروز ما امریکا و اسرائیل نیست، مشکل اصلی ما نادانی، فقر فرهنگی و... است، اگر بتوانیم به وظایف خود در مقابل دین، کشور، مومنان و ارباب رجوع به درستی عمل کنیم جهاد کرده ایم و با عمل درست به این وظایف پیروز خواهیم شد.
گفتنی است در پایان این مراسم از جانباز هشت سال دفاع مقدس حاج جواد عباس علیزاده و مادر شهید بزرگوار حسن شیری مشاهری تجلیل شد.

 


پایگاه مقاومت امام جعفرصادق(ع) شهرداری منطقه شش