منوی اصلی
 
تاریخ : شنبه 7 مهر 1397     |     کد : 4376

یادواره شهدای شهرداری کلانشهر تبریز برگزار شد

یادواره شهدای مظلوم شهرداری کلانشهر تبریز به مناسبت هفته دفاع مقدس با همت پایگاه بسیج امام صادق (ع) همکاران بسیجی ولایتمدار شهرداری برگزار شد.

یادواره شهدای مظلوم شهرداری کلانشهر تبریز به مناسبت هفته دفاع مقدس با همت پایگاه بسیج امام صادق (ع) و با حضور همکاران بسیجی ولایتمدار شهرداری منطقه 6 تبریز برگزار شد.
جلیل باحجب، فرمانده حوزه 3 بسیج شهری شهید جوادی، در مراسم یادواره شهدای مظلوم شهرداری کلانشهر تبریز گفت: 12 نفر از پرسنل و همکاران شهرداری کلانشهر تبریز در طول 8 سال دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل برای دفاع از ناموس و وطن جنگیدند و خون خود را برای آزادی مردم این سرزمین فدا کردند.
وی با بیان اینکه شهدا چون شمع فروزان اسلام در طول قرنها روشنایی بخش راه هدایت و سعادت مومنان بودند، گفت: از خداوند متعال می خواهیم باب شهادت را به روی مسلمانان گشوده نگاه داشته و سعادت و افتخار شهادت را به همه مومنان عنایت فرماید.
جلیل باحجب با اشاره به اینکه، با برگزاری این مراسمات به دامن شهدا پناه می بریم و از خدا می خواهیم ما را لحظه ای به حال خود رها نکند، گفت: تلاش می کنیم این یادواره‌ها کاربردی و نتیجه‌بخش باشد، تنها به تجدید دیدار و سخن گفتن صرف نشود و بتوانیم نکاتی جدید، اصول و رفتار صحیح را بیاموزیم تا چراغی برای ادامه راه زندگی باشد.
وی تصریح کرد: بسیجیان چشم و چراغ نظام هستند و باید الگویی برای جامعه و جوانان باشند، بسیج محفلی مورد اطمینان و معتمد در جامعه است، عملکرد و رفتار شما باید بسیار سنجیده و مورد دقت باشد زیرا در جامعه عیار سنجش قرار می گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین آسمانی، مسئول امر به معروف و نهی از منکر بسیج شهرداری تبریز، نیز در این مراسم گفت: شهدا و جانبازان 8 سال دفاع مقدس ارزشمندترین یادگارهای نظام اسلامی به شمار می آیند.
وی با اشاره تلاش رزمندگان در هر سن و سال برای حضور مشتاقانه در جبهه های جنگ افزود: متاسفانه امروزه معیارها تغییر کرده و باعث شده که شرمنده راه و خون شهدا باشیم.
آسمانی با تاکید بر اینکه هر روز عاشورا و همه جا کربلاست، گفت: آن روز اگر آب را بر طفل 6 ماهه بسته بودند، امروز شیرخشک و آهن و برنج و... را احتکار می کنند، در اصل عمل همان است فقط زمان تغییر یافته است.
کاظم آفاقی، جانباز 8 سال دفاع مقدس نیز در ادامه این مراسم اذعان داشت: نباید از یاد ببریم که نام و نشان از شهیدان گرفته ایم، در مرور تاریخ 8 ساله جنگ تحمیلی می بینیم که دفاع مقدس نشات گرفته از فرهنگ و مکتب امام حسین است.
وی با بیان اینکه در کاروان ابا عبدالله الحسین(ع)، ویژگیهای خاصی وجود داشت که با رویدادهای دفاع مقدس مشابهت دارند، گفت: در میان یاران و همران امام حسین (ع) از کودک 6 ماهه تا نوجوان 13 ساله، جوان 18 ساله و حبیب ابن مظاهر حضور داشتند، در زمان جنگ تحمیلی نیز حضرت امام خمینی (ره) فرمودند هرکس می تواند اسلحه به دست گیرد به جبهه بشتابد.
حاج کاظم آفاقی، یادآور شد: در جنگ تحمیلی 36 هزار شهید دانش آموز داشتیم یعنی 36 هزار نوجوان زیر 17 سال شیرینی و حلاوت دفاع از ناموس و میهن را در مقابل ظلم درک کردند.


پایگاه مقاومت امام جعفرصادق(ع) شهرداری منطقه شش