منوی اصلی
 
تاریخ : پنجشنبه 12 مهر 1397     |     کد : 4326

پایگاه مقاومت ثامن الائمه شهرداری منطقه هشت

وارث کربلا

تسلیت بمناسبت شهادت امام سجاد (ع)


 امام سجاد(ع) پانزدهم جمادی الاول سال سی و هشتم هجری به دنیا آمد. تولد آن بزرگوار دو سال قبل از شهادت امیرالمؤمنین علیه السلام است و تقریباً بیست و سه سال با پدر بزرگوار زندگی کرد. پس مدت امامت آن بزرگوار سی و چهار سال است.
 
امام سجاد (ع)با این که پس از واقعه کربلا جامعه اسلامی را گرفتار ترس و یاس می دید و کسی را نمی یافت که تربیت کند و دانش خویش را به او بسپارد ولی از پای ننشست و با دعا و نیایش مطالب عمیق و مضامین ارزنده و گرانقدری را به جامعه اسلامی به ویژه شیعیان منتقل ساخت. تداوم بخشي و تفسير درست حادثه عاشورا و جلوگيري از تحريف آن، پرورش رهبر آينده امت اسلامی حضرت باقرالعلوم(ع)، نشر معارف قرآن و فرهنگ اسلام در قالب دعا و نيايش، نظارت و هدايت انديشمندان و فقها و قُرّای جامعه اسلامي، حمايت سياسي، مادی و معنوی از بردگان به عنوان مظلوم ترين گروههاي اجتماعي و تلاش براي هدايت و آزادي آنان از مهمترین اقدامات امام سجاد (ع) پس از عاشورا و در دوران امامت ایشان به شمار می رود.
چنانکه نوشته اند : سرانجام به تحريک هشام ، خليفه اموی ، وليد بن عبد الملک ، امام زين العابدين ( ع ) را مسموم کرد و در سال 95 هجری  درگذشت و در بقيع مدفون شد .
 
شهادت امام زین العابدین (ع) را به همه روهروان ولایت و شیعیان جهان تسلیت عرض می نمائیم.پایگاه مقاومت ثامن الائمه شهرداری منطقه هشت

 


پایگاه مقاومت ثامن الائمه(ع) -شهرداری منطقه هشت
نوشته شده در   پنجشنبه 12 مهر 1397  ساعت  11:55   توسط   پایگاه مقاومت ثامن الائمه(ع) -شهرداری منطقه هشت    تعداد بازدید  14
ویرایش شده در پنجشنبه 12 مهر 1397 ساعت 12:30 توسط پایگاه مقاومت ثامن الائمه(ع) -شهرداری منطقه هشت
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :