منوی اصلی
 
تاریخ : جمعه 17 شهريور 1396     |     کد : 2774

گزارش:

پیکر شهید حسن جنگجو در تبریز تشییع شد.

مراسم تشییع شهید سرافزار حسن جنگجو با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده‌های معظم شهدا و مسئولانبر دوش مردم شهید پرور تبریز  در میدان شهدا تشییع و برای خاکسپاری به وادی رحمت تبریز منتقل شد.

سردار غلام‌عسکر کریمیان فرمانده سپاه عاشورا در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حسن جنگجو گفت: شهید جنگجو با تاسی از فرهنگ عاشورایی و عملی کردن شعار "هیهات من الذله"، یعنی زندگی نکردن زیر یوغ یزیدیان زمان، جنگید تا مانند دیگر شهدای اسلام بگوید " مرگ به عزت بجویید اما زیر بار ذلت نروید . " شهدای کشور جان خود را در راه میهن که با ارزش ترین دارایی هر انسان است، فدا کردند، تا انقلاب و میهن اسلامی پا برجا بماند. 

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به شهادت جنگجو ی 22 ساله در گردان ابوالفضل عملیات خیبر، افزود: پس از سال‌ها انتظار پیکر مطهر شهید جنگجو، در صحرای مجنون پیدا شده است، شهیدی که راه و مرامش حسینی بود. 

وی با بیان اینکه مادر شهید جنگجو در بستر بیماری  است، اظهار کرد: به روح پاک شهید حسن جنگجو درود می فرستیم که چنین فرزندی را تربیت و  به جامعه تحویل داده است.امروز دل باختگان فرهنگ عاشورایی برای تجدید میثاق با آرمان های شهدا در این مکان گرد هم آمده اند تا پرچمی که شهدا بر افراشته‌اند را نگذارند روی زمین بماند و شهدای مدافع حرم  بر این ادعا صحه می‌گذارند. 

سردار کریمیان با بیان اینکه شهید مهدی باکری از افتخارات آذربایجان است، خاطرنشان کرد: شهید باکری فردی با تواضع و مدبر بود که بعد از گذشت سال‌ها هنوز هم نامش جاودانه است . 

وی با بیان اینکه امروز نسل جوانان اسلام علی‌رغم تمام هجمه‌های فرهنگی، در برابر اسلام مرتجع آمریکا با بصیرت ایستاده‌اند، تاکید کرد: نسل جوانان اسلام ناب همواره در برابر اسلام مرتجع آمریکا دفاع می‌کنند. 

فرمانده سپاه عاشورا بیان کرد: ما هرگز از ولایت و ارزش‌های انقلاب و راه و مرامی که به ارث گذاشتند، دست نخواهیم کشید و اکنون نیز بر آن میثاق‌نامه پایبند هستیم .


ایثارگران ایثارگران